Metsikutest kaljutuvidest põlvnenud kodutuvid võivad pesitseda läbi aasta. Ka talvisel ajal tuleb ette, et isaslinnud löövad emaslindude ümber tantsu või rivaalitsevad teiste tuvi-isandatega.
Loodusemehe õuel asuvat toidumaja külastab tänavusel talvel mõnikümmend kodutuvi. Arv kõigub tublisti päevast päeva. Osa külalistest on igapäevased püsikunded ja nende hulka kuulub muuhulgas üks paras riiukukk, kellele pani Margit nimeks Baruto.
Baruto on isikupäraselt valgekirju peamustriga tuvi-isand. Veelgi enam paistab ta silma oma rivaalitseva käitumise poolest – olenemata sellest, kas kõht täis või tühi, võtab Baruto aega, et teisi kaaslasi toidulaualt eemale tõrjuda.
Tuvide jõukatsumine näib pealiskaudsel vaatlemisel suure rabelemisena. Ent rabelemisest tehtud pilte uurides sarnaneb see pigem sumomaadlusega. Haaratakse üksteise nokkadest ja tehakse kõik, et suruda vastane toidulaualt minema.
Fotodelt selgub seegi, et lähivõitluses sulgevad jõukatsujad oma silmad. Siis märkame, et kodutuvide silmalaud on kenad valgetoonilised.
⇑ Tuvimaadlus. Vasemal äsja ühe tuviemanda ümber tantsu löönud isaslind, paremal ammune õuetuttav Baruto
⇑ Tuvi-isandad on ristanud nokad ja sulgenud silmad. Seesugune käitumisviis on jõukatsumisel tavapärane
⇒ Loe lisaks
Add comment
Vabandust, kommenteerimiseks pead sisse logima.