Kärbsenäpi pesakast

25,00 

Rõõmuks must-kärbsenäpile, sinitihasele, rasvatihasele, salutihasele…

Kategooriad: ,

Pesakasti välismõõdud

Lennuava läbimõõt: 3 cm
Kõrgus: 30 cm
Põhi: 14 x 14,5 cm
Katus: 14 x 20,5 cm

Sobib must-kärbsenäpile, sinitihasele, rasvatihasele, salutihasele.

Kuhu pesakast paigaldada?

Parimaks pesakasti asukohaks võiks olla mõni sobivas kohas kasvav puu. Paigaldamise kõrgus olgu vähemalt 2 meetrit. Juhul kui kui puutüve alumine osa on laasunud või kui on sellelt oksi ära lõigatud, siis tuleks pesakast paigutada kõrgemale, okste varju.

Arvesta ka sellega, et mõnest kohast toas, aias või mujal avatud maastikul oleks pesakasti lennuava nähtaval – see võimaldab lindude vaatlemisest rohkem rõõmu tunda. Lennuava võiks jääda eelistatult itta, lõunasse või läände.

Pesakasti ette valmistamine enne paigaldust

Loodusemees kasutab pesakastide kinnitamiseks kaablisidemeid, mis annavad puu jämedamaks kasvamisel veidi järele ning ei takista puu ainevahetust. Turvalisuse suurendamiseks on kaablisidemetega kinnitusi kaks. Kui pesakasti paigaldamiseks valitud puutüvel on jämedust rohkem kui 15cm, siis tuleb pesakastile kinnitatud sidemetele lisada pikendused. Pesakastiga kaasas olev kaablisidemete komplekt on mõeldud pesakasti kinnitamiseks kuni 30 cm jämedusega puutüvele. Kui puu on jämedam, siis on tarvis rohkem kaablisidemeid. Viimaseid on võimalik juurde osta elektritarvete poest. Kui satud sellega hätta, siis küsi lisa Loodusemehelt.

Kaablisidemete liitmisel tuleb ühe sideme terav ots suruda läbi teise sideme tömbis otsas asuva pilu umbes 5 sentimeetri ulatuses. Seesugune varu on t arvilik pesakasti hoidvale puule, kes suudab jämedamaks kasvades selle arvelt pesakasti hoidvat sidemevõru suurendada.

NB! Kaablisidemed on valmistatud nii, et nende liitmiseks pole tarvis lisavahendeid. Seepärast ei tohi sidemete ühendamisel teha vigu! Jälgi hoolega, et liidetavate sidemete karedam pool jääks alati vastu puutüve! Ühenda sidemed ringsidemeks alles siis, kui pesakasti lõplik asukoht on kindlalt paigas! Võimalusel paiguta üks kaabliside ümber tüve nii, et see asuks vahetult ülalpool oksa või kühmu. Pärast sidemeringi pingutamist lõika sellest väljapoole jäävad sidemeotsad lühemaks, ent ära ka seejuures unusta, et minimaalselt 5cm tuleb alati jätta puu kasvuvaruks!

Paigaldamise osas leiad rohkem infot Loodusemehe ajaveebist.

Mõnusaid linnuvaatlusi!

Kinnitusrihma värv

,

Reviews

There are no reviews yet.

Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.

 
Toodete võrdlustabel on tühi