Tänane päev on olnud Otepääl talviselt lumine. Ehk siis lõotalv, ei muud. Kuldnokad vilistasid hommikul kõrgel vahtraladvas otsekui sooviks nad olla võimalikult eemal tüütust lumevaibast… Ja meie valge-toonekurg, vaeseke, seisis pesale kogunenud lumehanges ning ei liigutanud nokaotsagi.
Kodutänava toonekurg on siinmail juba neljandat päeva. Teisel mahlakuu päeval, mil ta saabus, lösutas toonekureisand surmväsinuna pesapõhjal. Ei ole naljaasi, kui kodutee on alanud Lõuna-Aafrikas! Muide, valge-toonekurg on esimene kaugrändur, kes Eestisse jõuab. Peale tema saabumist läheb õige mitu nädalat, enne kui järgmised pikamaarändurid meile saabuvad.
Toonekure isaslinnu varane saabumine on seotud eluliselt tähtsa ülesandega. Ta on siinse pesapaiga valvur. Just siinsel elektripostil ootab ta seda õiget kevadet ja kalli kaasa koju saabumist!
Valge-toonekurg Otepää Jakob Hurda tänava pesal 4 päeva pärast saabumist
Küsimus vestlusbot ChatGPT-le: Mis sina arvad, miks valge-toonekured seisavad sageli ühel jalal?
ChatGPT: Üks põhjus, miks valge-toonekurg seisab sageli ühel jalal, võib olla mugavus. See on loomulik hoiak, mida nad võtavad, et vähendada koormust ühele jalale ning aidata hoida oma kehatemperatuuri stabiilsena, vähendades keha kontakti maapinnaga. Lisaks võib ühe jala tõstmine aidata neil hoida jalga puhtana ning kaitsta seda külmumise eest, kui toonekurg seisab külmunud pinnal.
Kommentaar: Jutt jumala õige, et ühel jalal lumes seistes on soojakadu väiksem kui kahel jalal lumes seistes. Säravaima idee punktid lähevad aga seekord ideele, et jala tõstmine aitab seda hoida puhtana! Hoidkem ikka jalga kõrgel, sest siis kulub vähem seepi!
Add comment
Vabandust, kommenteerimiseks pead sisse logima.