Eks ole, juba Newton selgitas veenvalt, miks õunad liiguvad taeva poolt maa poole? Ent mitte alati pole see nii. Õunte imeliste maitseomaduste jõud võib olla gravitatsioonijõust isegi suurem.
Otepää rebane tuli aeda rajatud loomade toiduplatsile, maitses lumele puistatud õunu ja valis neist välja ühe, mille ta teistest õuntest veidi eemale lumehangele pillas. Seejärel läks ta oma teed. Hommikul märkas rebase poolt hunnikust välja tõstetud õuna kohalik vares, haaras selle noka vahele ja tõusis lendu! Vaat nii saigi üks eriline õun endale tiivad, mille abil tõusis veelgi kõrgemale, kui too õunapuu, mille võras oli ta suvel kasvanud!
Siiski peab siinkohal kõnelema ka Suveööst, tillukest robotit meenutavast rajakaamerast, kes jäädvustas õunte ümbruses sündinud loo. Ise ta mõistagi pildile ei jäänud, ent temalgi oli kandev roll õunte ümber hargnenud südmustes.
Kui rebane õunu maitses, siis lõpetas ta plaanitust varem seoses sellega, et märkas läheduses töötavat Suveööd. Täiesti võimalik, et lisaks kaamera kahtlasele kujule kuulis reinuvader mingit kõrgsageduslikku heli, mida videot salvestav seade parajasti tekitas. Varese kaamerapelglikkus oli aga veelgi ilmsem – seepärast oli tema jaoks turvaline sirutada nokk kaamerast kõige kaugemale jääva õuna järele!
Aga oma silm on kuningas. Uuri maailma tõmbe- ja tõukejõude all olevast videost!
Add comment
Vabandust, kommenteerimiseks pead sisse logima.